Diskusní fórum

Přidat příspěvek

Výpis příspěvků

26. 5. 2017 22:00:15

Sr. Magdalena, osu (magdalena.osu@centrum.cz)

Škola v přírodě se základní školou sv. Voršily v Praze
Od dětství jsem chtěla dělat doktorku. Nakonec to dopadlo tak, že jsem studovala pedagogickou fakultu. Tam jsem v době studií uvěřila v Boha, intenzívně jsem hledala svou životní cestu, až jsem ji našla v řádu sv. Voršily a za pár let jsem se stala voršilkou. Letos jsem si udělala zdravotnický kurz a tak jsem mohla jet se čtvrtou třídou na školu v přírodě jako zdravotník. Už předem jsem prosila svaté Kosmu a Damiána, svatého Eustacha o přímluvu, o ochranu. Pětidenní pobyt ve Svatém Petru v Krkonoších byl plný aktivit a zážitků. Dokonce jsme 16.května šli po sněhu na chatu Výrovku (1368m), jednu z nejvýše položených chat v ČR. Počasí jsme měli nádherné – děkuji ti, svatý Petře. Nakonec moje služba zdravotnice spočívala v tom, že jsem dětem podávala léky, které si dovezly z domova, občas pofoukala a ošetřila odřeninu, vytáhla jedno klíště a jednou jsme jeli do nemocnice na zašití řezné ranky dvěma stehy. Dobrá zkušenost! FOTEČKY ve fotogalerii...

25. 4. 2017 22:12:56

Sr. Magdalena, osu (magdalena.osu@centrum.cz)

Je středa Svatého týdne a my s žáky druhého stupně odcházíme na Petřín, abychom společně rozjímali nad utrpením Pána Ježíše při křížové cestě, kdy poneseme velký dřevěný kříž, a tak hlouběji prožijeme Ježíšovo bolestné utrpení. Mezi jednotlivými zastaveními zpíváme zpěvy z Taizé: “Ježíši ukřižovaný, lituji hříchů, lituji, …“ Prší, poprchává, ale nikomu to nevadí. Žáci nesou kříž, čtou jednotlivá zastavení, zpívají, naslouchají... Kolemjdoucí se zastavují a někteří se přidávají… Křížová cesta je dobrou přípravou na to, abychom se dotkli Ježíše v nás a prožili pravou velikonoční radost. (viz: http://www.zssv.cz/)

29. 12. 2016 16:52:49

Lucie Vitásková (vitaskova.lucka@gmail.com)

Srdečně blahopřeji sestře Lucii Pawlasové k přijetí do noviciátu a přeji mnoho síly, radosti a Božího požehnání nejen v novém roce ! Ať je požehnáním pro Váš řád, ať s pomocí sv. Anděly a sv. Terezie z Lisieux slouží Bohu a lidem a rozdává ze svých mnohých duchovních darů ! Taky přeji Boží požehnání a vánoční radost sestře Regíně! Lucie Vitásková

13. 3. 2016 12:10:22

Sr. Alžběta, osu (LenkaLadnarova@seznam.cz)

Chvála Kristu!
Jsem ted nejaky cas v Krakowe v nasem klastere. Chci se s vami podelit o krasnou zkusenost z nasi vorsilske skoly. Ve dnech 2.-4.3. 2016 ve skole probihala duchovni obnova pro deti pod tematem \\\"Komunita - misto radosti a odpusteni\\\", vedl ji otec Henryk Łodziana (salvatorian), dale byly zapojene sestry, ktere pracuji ve skole a na pomoc prisla take Sestra Małgorzata Niemiec, ktera hrala na kytaru a doprovazela zpev, pak jsme \\\"dorazily\\\" my z komunity Domu Studiów: s. Oksana, s. Lucyna, s. Matea, s. Ruzena a ja. My jsme spolupracovaly s ucitelskym sborem pri praci deti ve skupinkach. Jsem za tuto zkusenost velmi vdecna a tak (nejen proto) se chci s ni s vami podelit. Zde je mozne podivat se na fotky: http://www.sp159.krakow.pl/Rekolekcje_szkolne,32,344.html
Omlouvam se, ze pisi bez hacku a carek (pisi na polske klavesnici :).
Dekuji za pochopeni, mejte se hezky, pozehnany cas!
s. Alzbeta :)

29. 11. 2015 10:49:09

Anna P.

Milé sestry,

chystám se napsat vám sem krátký pozdrav už několik dní. Problém je, že mi nic nepřipadá dostatečně dobré a slova nějak nejdou do těch správných vět.
Moc ráda vzpomínám na dobu, kdy jsem navštěvovala ZŠ sv. Voršily. Ne každý den ve škole byl dokonalý, ale vesměs to bylo devět krásných let. Tehdy jsem nevnímala, co všechno pro nás sestry dělaly, neměla jsem srovnání a brala jsem to jako normu. O to víc si toho všeho zpětně vážím. Škola mi dala mnohem víc, než jen základní vzdělání, poskytla mi rozhled, formovala mě jako člověka a to jsou věci, které se nedají ničím oplatit.
Věřím, že škola si dál ponechá svou pověst instituce, která dává studentům víc, než ostatní školy a to i díky vám - sestrám, které se tak moc snažíte, aby žáci byli ve škole spokojení a dostali to nejlepší.
Díky vám za vše, sestry!

28. 3. 2015 09:52:41

Barbora Spalová (b.spalova@gmail.com)

Dobrý den,

myslím si, že fotky v hádance jsou z Jiřetína pod Jedlovou. Je to tak?

Díky Bára Spalová

23. 3. 2015 20:11:20

MD

Milé sestry, děkujeme za krásné fotky. Je pěkné, že je sdílíte na Vašich webových stránkách. Předáváte tak svoji radost a pokoj. Kéž Vás všechny provází Boží požehnání.